Petr K., Praha:
Celé roky jsem věděl, že potřebuji změnu, ale nevěděl jsem jak na to. Až Vaše kniha mi pomohla…

Je mi třiapadesát a už roky žiju sám. Pár vážných známostí jsem měl, ale nikdy jsem nebyl dost odvážný na to, abych se oženil.

Ve dvaceti jsem si na manželství nepřipadal dost zralý, později už jsem měl strach k někomu se napevno vázat. Nakonec jsem zůstal sám. Roky jsem sám sebe přesvědčoval, že to tak vlastně chci, že je to mé vlastní rozhodnutí.

Stejně tak v práci. Dokázal jsem sám sobě celá desetiletí úspěšně namlouvat, že tam, kde právě pracuji, pracuji proto, že mě práce baví a uspokojuje, i když tomu tak bylo jen málokdy.

Vlastně skoro nikdy, když se tak dívám zpátky. Posledních pět let pracuji jako obchodní referent v jedné poměrně velké firmě, společně s kolegy máme na starosti nákup surovin pro výrobu. Je to přesně ten typ práce, kde nikdy nevidíte hmatatelné výsledky a kde je všechno jeden velký stereotyp – objednat, vyúčtovat, naskladnit, oběd s kolegy, zvýšený hlas nadřízené, která si rodinné problémy nosí do práce. A tak pořád dokola…

Takhle jsem žil ještě před šesti měsíci. Když se dnes ohlédnu a vidím sám sebe před šesti měsíci, říkám si, to snad ani nemohu být já.

Bál jsem se udělat jakékoli závažnější rozhodnutí, v zaměstnání jsem dělal všechno jen proto, abych náhodou nepřišel o místo, protože strach, že nebudu mít na zaplacení nájmu, mě svazoval ruce i hlavu. V soukromém životě jsem už docela rezignoval na myšlenku, že se mi podaří snad navázat nějaký stálejší partnerský vztah s někým, s kým si budu doopravdy rozumět.

Pak přišla Magická slova a všechno změnila. Přiznám se, vaši knihu jsem našel náhodou (ale co to vlastně náhoda, že?), když jsem se díky překlepu v adrese dostal na stránky Zivotbezhranic.cz.

Zkušenosti čtenářů a anotace mě zaujaly, a přestože jsem ke knihám o osobnostním růstu a motivaci měl vždycky spíše nedůvěru, koupil jsem si ji. A sotva jsem se začetl do prvních kapitol, byl jsem jak omámený a jistý, že jsem udělal dobře.

Magická slova znamenají v mém životě jasný předěl. Před nimi jsem věděl, že potřebuji nějakou změnu, jen jsem nevěděl, co změnit, proč a jak.

Často jsem se uprostřed noci probouzel a do rána pak přemýšlel, jakým směrem se dát v životě dál. Málokdy jsem na něco přišel. A když ano, vůle měnit mi vydržela pár dnů. Chyběla mi víra v sebe sama, moje sebedůvěra byla na nule… 

Magická slova pro mě znamenala úlevu a otevřela mi nové obzory. Ne tím, že by mi řekla něco, co bych nevěděl, ale řekla mi to slovy, kterým jsem byl poprvé v životě schopen porozumět, a naučila mě věřit ve vlastní síly. Věřit, že můžu sám rozhodovat o svém životě, že můžu mít dobře placenou prácí a uspokojivý partnerský vztah.

Možná to bude znít příliš troufale, ale díky Magickým slovům poprvé cítím, že můj život má pevný řád a smysl. Naučil jsem se rozlišovat mezi důležitým a tím, co může počkat. Získal jsem sebedůvěru v práci i v jednání s lidmi. To, co jsem dřív vůbec neuměl, dnes už zvládám poměrně snadno – umím se ozvat, když se mi něco nelíbí, věřím si v situacích, ze kterých bych dříve utekl.

Konečně se mi začíná také dařit! Dostal jsem nabídku na novou práci a v mém životě se objevil někdo, s kým je mi dobře. To vše díky Vaší naprosto úžasné knize.

Moc děkuji, opravdu jste mi pomohli!

 

Petr K.

Přidejte svůj vlastní příběh. Objednejte Magická slova hned teď a získejte
dalších
5 knižních bonusů v ceně 729 Kč ZDARMA.

Objednat
Nebo si chcete knihu prohlédnout v ukázkách?